16. feb. 2011

Uganda Bwindi National Park

Svetovna populacija gorskih goril šteje med 700 in 800 primerkov teh neverjetnih primatov. V Ugandi naj bi jih živelo od 250 do 300. Njihov DNK je v okrog 95-99% enak človeškemu in tako je bila zaradi morebitnega prenosa bolezni omejitev približevanja določena na 7m (dnevno je za obiskovalce na skupino goril izdanih največ osem dovolilnic). Dva silverbacka, dva brownbacka, trije mladički, samičke. Njihovo "gnezdo" smo našli po dobri uri hoda po tropskem gozdu, pri hranjenju smo jih opazovali slabo uro. Neponovljivo, dih jemajoče. Hvala m*















15. feb. 2011

Uganda Kisoro

Kisoro je mestece na jugozahodu Ugande, ki navduši s pogledi na vulkansko verigo Virunga in na terasaste okoliške griče. Za mnoge popotnike je odskočna deska za Ruando in Kongo, nekaterim pa pomeni mesto počitka in razmisleka o pomenu ohranjanja populacije goril.

















14. feb. 2011

Uganda Kabale

Meni najljubši in najprijaznejši hostel pod soncem je Edirisin Home. Poleg prikupnih sob in ambienta imajo tudi odlično hrano, ustrežljivo osebje ter edinstveni muzej, ki prikazuje zgodovino Bakig (izgovori se bačig). Bakiga je etnična skupina, živeča v okolici Kabaleja.
















13. feb. 2011

Uganda na poti v Kabale

Vožnja po ugandskih cestah je lahko pravo doživetje. Stopnja alkoholizma je v Ugandi med najvišjimi v Afriki. In ko se ponoči voziš po medkrajevnih cestah, vsak avto nasproti vozečemu posveti z lučmi. Če se nasproti vozeči avto odzove z enakim signalom, pomeni, da je vse ok, če pa odziva ni, se vozniku potrobi, da se ga zbudi :) Zato ne preseneča, če na avtobusu, ki se odpravlja na daljšo vožnjo, pred odhodom doživiš molitev potnikov za srečno pot.

Svojevrstni so tudi vozniki boda-bod (boda-boda je motorček taksi). Bolj, ko se bliža večer, bolj previden moraš biti, katerega izbereš (pogled v "rdeče" oči je dovolj). V glavnem mestu Kampali naj bi vsak dan za posledicami vožnje z boda-bodo umrlo pet ljudi.

















12. feb. 2011

Uganda Kampala čakanje

Ga ni bilo avtobusa, na katerem bi čakala manj kot tri ure na odhod.









10. feb. 2011

Uganda Kampala






8. feb. 2011

Uganda Nkozi

Misel starejšega popotnika Nizozemca se mi kar naprej mota po glavi, je ta svet realnost ali iluzija, živimo v realnosti in pobegnemo nekajkrat na leto v iluzijo, ali živimo v iluziji in je realnost tisto, kar obstaja tisoče kilometrov stran...

Uganda je prijazna dežela toplih ljudi, z "Mzungu, how are you?" na vsakem koraku, no pa še kakšen "Give me money" in "Give me sweety" se najde.

Potovala sem sama in že dolgo se nisem v kateri od dežel počutila tako varno.

Easygoing.